Založ si blog

Hlavne že sa majú všetci radi

V jednej českej pesničke sa spieva: „V každé době věrni zůstaneme sobě…“.  

Naši politici sa touto prúpovídkou v určitých situáciách riadia veľmi radi a plnia ju takmer bezo zvyšku. Je im jedno, že prídu o celú voličskú základňu, stratia reputáciu a česť. Je im jedno, že víno kážu a vodu pijú. Je im jedno, že v spovedniciach bezostyšne klamú. Je im jedno, že týmto spôsobom zabíjajú aj tú poslednú kvapku nádeje v lepší a spravodlivejší svet.

Preto, aby zničili politického súpera, nemajú hanbu opakovane klamať, stretávať sa podozrivými osobami a bohorovne prehlasovať, že oni nemôžu za to, že to takto funguje.

Preto, aby zostali pri korytách, sú kedykoľvek pripravení urážať a soptiť síru na všetko, čo by ich len trocha mohlo ohroziť a keby to len predsa nevyšlo, pre tento prípad už majú záložný plán a kúpených ľudí, ktorí sa o nich do budúcna postarajú.

Preto, aby nedajbože ich rodiny nehladovali, nemajú problém paktovať sa s finančnými skupinami, pre ktoré sú záležitosti štátu „až“ na prvom mieste a správať sa ako výpalníci, hoci si ich občan zvolil, aby hájili jeho záujmy.

Preto, aby si udržali svoju moc, sú ochotní všetko zničiť, spreneveriť sa akýmkoľvek ideám, podriadiť ich svojmu mocenskému záujmu a ešte sa tváriť, že zachraňujú občana pred najväčším zlom.

Preto, aby si pripadali výnimoční a nenahraditeľní, nie sú schopní pripustiť, že aj niekto iný môže mať pravdu a môže to myslieť s krajinou predsa len dobre. Radšej ho vyhlásia za blázna a idiota.

Preto, aby sa cítili vo svojich pozíciách komfortne, neváhajú využívať súdnu moc, kriviť ústavu a zneužívať vymoženosť imunity.

Pýtať sa naivne, či ich nehryzie svedomie, je viac ako infantilné. Veď prečo by aj malo? Presvedčili samých seba, že sú nenahraditeľní, najpovolanejší, najkompetentnejší a najpracovitejší. Len ten občan nie a nie pochopiť to. Nuž áno. Človek, ktorý takto nerozmýšľa, to ani chápať nemôže. Bál by sa, že sa ráno nebude môcť pozrieť do zrkadla. Bál by sa, že slušní ľudia sa mu začnú vyhýbať. Bál by sa, že by mu svedomie nedovolilo spávať.

No nie náš politik. Ten takéto problémy nemá. Žije si takmer ako v raji. Ľahký a bez viny. Veď slovenské súdy ešte predsa nikoho jemu podobne dôležitého, za nič podobné neodsúdili. A morálka? To je kategória, ktorá je pri výkone jeho „poslania“ skôr prekážkou.

Ale popravde, tu už ani nejde o morálku. Tu už ide o bezhraničnú drzosť, ktorú sa už ani nesnažia zakrývať s vedomím, že aj tak im nehrozí žiaden trest. Možno tak v budúcom živote. Ale to je predsa tak ďaleko…

Zatiaľ sa budú mať všetci navzájom radi, tešiť sa a spoločne si spievať „V každé době věrni zůstaneme sobě…“

Kto je tu vlastne hyena?

24.11.2014

Dnes nám naša siedma veľmoc priniesla správy o tom, ako sa náš sociálny premiér rozhorčil nad tým, že si ľudia dovolili protestovať so sviečkami rovno pred domom 2. najvýznamnejšieho verejného viac »

Koniec, alebo druhý začiatok, epilóg

20.05.2014

V mojich predchádzajúcich dvoch blogoch s rovnakým názvom som mapovala kroky, ktoré prešlo Slovensko od Mečiara až po nášho terajšieho dvojnásobného premiéra, ktorý sa po vyhratých voľbách viac »

Keď túžba po moci zatemní zdravý rozum

24.03.2014

Prístup k moci by mal byť zakázaný tým, ktorí ju milujú. Platón Včera sme do schránky dostali list. Nebol to obyčajný list. Obálka bola krásne ofrankovaná farebným slovenským štátnym viac »

SR NRSR 28.schôdza zasadnutie BAX

Hrnčiar: Ministerstvo vnútra potrebuje viac manažéra ako politika

20.03.2018 17:59

"Ja som presvedčený a dúfam, že Tomáš Drucker bude priechodný pre prezidenta," vyhlásil.

Martin Krčmárik

Vymení Tibora Gašpara na čele polície viceprezident zboru Martin Krčmárik?

20.03.2018 17:56

Časť policajtov by podľa informácií denníka Pravda vo funkcii policajného prezidenta rada videla súčasného viceprezidenta zboru Martina Krčmárika.

programova konferencia strana Smer Pellegrini Drucker

Pčolinský: Nominácia Tomáša Druckera je krok zúfalstva

20.03.2018 17:55, aktualizované: 18:03

„Ministerstvo vnútra by mal riadiť človek, ktorý tomu rozumie. Je to však právo Smeru vymenovať koho chce a je právo prezidenta rozhodnúť, ako uzná za vhodné," vyhlásil.

Sergej Skripaľ, proces, Moskva, vojenský súd

Rusko zvoláva cudzích veľvyslancov kvôli kauze Skripaľ do Moskvy

20.03.2018 17:54

Ruské ministerstvo zahraničia obvinilo Česko, Slovensko, Švédsko, Britániu a USA, že toxická látka použitá v Salisbury môže pochádzať z ich laboratórií.

zaza

Nebojme sa pravdy. Aj tak nás raz zastihne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 186634x
Priemerná čítanosť článkov: 2629x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy