Založ si blog

Koniec, alebo druhý začiatok, epilóg

V mojich predchádzajúcich dvoch blogoch s rovnakým názvom som mapovala kroky, ktoré prešlo Slovensko od Mečiara až po nášho terajšieho dvojnásobného premiéra, ktorý sa po vyhratých voľbách v roku 2012 zaviazal byť zodpovedným, vedieť ako konať a vládnuť tak, aby kvalita života v Slovenskej republike bola trvalo udržateľná a vrátiť ľuďom nádej, že žijú v spravodlivej a bezpečnej spoločnosti, kde sú občania nositeľmi humánnych a demokratických princípov vládnutia a rešpektuje sa zákonnosť a zásady právneho štátu (programové vyhlásenie vlády). A ako inak, sľuboval istoty, termín, ktorý sa za posledné obdobie stal najviac sprofanovaným, vidiac, kam sa posunuli skutočné činy vlády na rozdiel od sľubov. Dnes máme po prezidentských voľbách a ich hlavný favorit si doteraz líže rany, nevystupuje na verejnosti, nekomunikuje s médiami. Nechápem ale prečo, lebo veď dostal od občanov iba také vysvedčenie, aké si zaslúžil a jeho ostentatívna ochota slúžiť tomuto národu bola prijatá presne tak, ako to naozaj myslel: neúprimne. Keď sa naposledy konala okázalá slávnosť k nejakému štátnemu výročiu, tak pán premiér hrdo vyhlásil, že iba on a pán Paška sú jediní z doteraz aktívnych politikov, ktorí boli priamymi svedkami tejto historickej udalosti. No v jeho očiach je to možno niečo výnimočné, no v tých mojich je to naopak smutné, vidieť, že títo politickí matadori ešte dnes, zaštiťujúc sa Cyrilo-Metodejskými tradíciami pľundrujú ducha tejto spoločnosti.

Včera sme sa, dúfajme, že navždy, zbavili ďalšieho dlhodobo traumatizujúceho prvku spoločnosti, ktorý vyhlásil, že „Sudca, resp. už adept na sudcovské povolanie musí mať etiku v sebe.“ A pritom on sám flagrantne podkopával dôveryhodnosť sudcovského stavu na Slovensku dlhé desaťročia až tak, že dnes už ani malé dieťa neverí, že v tejto krajine vládne spravodlivosť. Jediné, čo vo vysokých funkciách dokázal bolo, že si bezprecedentne naplnil rodinný rozpočet o odškodné v sporoch čoby verejného činiteľa s médiami tak vrchovato, že pozostalým po obetiach trestných činov, alebo neodborných zdravotníckych zákrokoch sa o takých čiastkach môže iba snívať.

Ďalší neuralgický bod vo fungovaní tejto krajiny predstavuje odchádzajúci politik, ktorého si pamätáme ešte ako generálneho prokurátora bývalej ČSFR, kedy ho vtedajší prezident Havel kritizoval pre jeho absolútnu nečinnosť, potom táto figúrka poslušne dlhé roky slúžila Mečiarovi, až sme ho ako menšie zlo v toku 2004 zvolili prezidentom a dodnes zostal verný svojej tradícii a poslušne slúži ďalšiemu, tentoraz SMERu. I keď jeho posledný výrok smerom k SMERu presne zapadá do intelektuálnej vybavenosti daného politika „Ja neviem, koľko má teraz Smer členov, ale keď si zoberiete, že je skoro 4 milióny 300 tisíc myslím voličov a vlani, teda predvlani vo voľbách bolo 2 milióny 600, ktorí lístok odovzdali, no tak nech je to u Smeru 0,4 %“ (26. január 2014), tak tento prezident si o sebe rozhodne nemyslí, že pre Slovensko urobil málo. Dôkazom toho je jeho ďalší výrok, keď berúc si asi za vzor pápeža Jána Pavla II. povedal: „Ja som skoro 400 dní absolvoval cestami po Slovensku, čo je skoro jeden rok kompletne“ (TA3 relácia V politike). A nakoniec ako fundovaný odborník, ako doc. JUDr. Ivan Gašparovič, CSc., prorektor UK, generálny prokurátor ČSFR, pedagóg na PF UK, predseda NR SR, člen ústavnoprávneho, mandátového a imunitného výboru NR SR, takisto zahlásil: „Nesúhlasím s tými, ktorí hovoria, že je to protiústavný zákon. Je v rozpore s dvoma článkami ústavy a nie s celou ústavou” (zákon o diaľniciach, ktorý bol nakoniec označený ÚS ako protiústavný).  

Takže máme tu trio politikov, ktorí desaťročia slúžili tejto krajine až do „roztrhania tela” a aj vďaka ich “obrovskému úsiliu a tvrdej práci” vyzerá dnes naša krajina, tak ako vyzerá. Keby sa hneď zajtra stratili z povrchu zemského, nebude mi to ľúto. Lebo život pôjde aj bez nich ďalej tak ako doteraz. Matky sa budú starať o svoje deti, otcovia dennodenne nastupovať do práce aby uživili svoje rodiny, všetci tí čo poctivo pracujú a zabezpečujú chod tejto krajiny sa budú tešiť z obyčajných maličkostí, lások a svojich úspechov. A rovnako ako doteraz, ľudí budú súžiť choroby, sklamania i nezdary.

Hovorí sa, že nikto nie je nenahraditeľný, ale politici, hlavne tí na Slovensku si myslia, že bez nich to nepôjde. Omyl vážení, pôjde a možno omnoho lepšie!

DSC07376

 

Kto je tu vlastne hyena?

24.11.2014

Dnes nám naša siedma veľmoc priniesla správy o tom, ako sa náš sociálny premiér rozhorčil nad tým, že si ľudia dovolili protestovať so sviečkami rovno pred domom 2. najvýznamnejšieho verejného viac »

Keď túžba po moci zatemní zdravý rozum

24.03.2014

Prístup k moci by mal byť zakázaný tým, ktorí ju milujú. Platón Včera sme do schránky dostali list. Nebol to obyčajný list. Obálka bola krásne ofrankovaná farebným slovenským štátnym viac »

Keď je košeľa bližšia ako kabát

17.02.2014

Blížia sa nám prezidentské voľby, kedy bude slovenský volič zase raz stáť pred voľbou menšieho zla a nebude sa môcť riadiť hodnotovými ukazovateľmi, či kvalitnými ponukami daných uchádzačov. viac »

svätojánska noc, oheň, ruka

Vo Varšave sa pokúsil upáliť muž. Asi na protest proti vláde

19.10.2017 22:15

Starší muž sa pred Palácom kultúry a vedy polial bližšie neurčenou tekutinou a potom sa zapálil.

ministerstvo hospodarstva slovenskej republiky

Štát zaplatil ďalšie milióny právnikom

19.10.2017 19:25

Vo februári zaplatila štátna firma milióny eur za právne služby advokátskej spoločnosti Dvorecký & Partneri. Minister hospodárstva Peter Žiga už dal zmluvu preveriť.

G20-GERMANY/

Putin: Uzavretie hraníc Ruska s Ukrajinou môže viesť k masakru

19.10.2017 19:22

Kyjev trvá na tom, aby bola na ochranu rusko-ukrajinských hraníc kontrolovaných separatistami vyslaná mierová misia OSN.

Divadla Štúdio tanca

Extrémista Kotleba chce zrušiť divadlo

19.10.2017 19:00

Kultúrna obec hovorí o útoku na slobodnú umeleckú tvorbu, ktorý počas Kotlebovho volebného obdobia nie je jediný.

zaza

Nebojme sa pravdy. Aj tak nás raz zastihne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 157256x
Priemerná čítanosť článkov: 2215x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy