Založ si blog

Keď túžba po moci zatemní zdravý rozum

IMG_7924Prístup k moci by mal byť zakázaný tým, ktorí ju milujú.

Platón

Včera sme do schránky dostali list. Nebol to obyčajný list. Obálka bola krásne ofrankovaná farebným slovenským štátnym znakom s červeným odkazom: PRIPRAVENÝ PRE ĽUDÍ, kandidát na prezidenta Róbert Fico (vlastnoručne podpísaný). List je na kvalitnom kriedovom papieri so známym obrazom z bilbordov, ktoré počas volebnej kampane prešli v BA tromi variantmi a tá posledná hovorí, že je pripravený pre ľudí, ide o skúsenosti a voľte s rozvahou. Keď pominieme čo tento „špás“ stál daňových poplatníkov, zarazila ma hlavne jedna vec.

Obsah listu totižto s výzvou na obálke nemá absolútne nič spoločného. Kandidát Róbert Fico sa v skratke vyjadruje k svojim skúsenostiam ako štátnika a politického lídra rešpektovaného doma aj v zahraničí. Vyzdvihuje svoje komunikačné schopnosti na rokovaniach v Bruseli, ale aj na zasadaniach Rady solidarity a rozvoja, alebo naposledy v dosahovaní politickej zhody na ústavnom zákone o definícii manželstva a na zmenách v justícii. Posledný odstavec hovorí o tom ako má prezident ľudí spájať, pomáhať nájsť dohodu a viac než akúkoľvek ideológiu musí mať na zreteli celospoločenské záujmy.

Išla som si oči vyočiť, ale o tom, ako je tento kandidát pripravený reálne pomáhať ľuďom som tam nenašla ani zmienku. A je to veru čudné, že človek, ktorý zastáva už šiesty rok najvyššiu výkonnú pozíciu v našej krajine sa nepochváli výsledkami, ktoré doteraz dosiahol pre ľudí. Buď je to jeho skromnosťou (ale o tom silne pochybujem, keďže pokiaľ sa týka negatív, tak tam sa zásadne vyjadruje v množnom čísle, napr. My neútočíme, My nerobíme nenávistnú kampaň, zatiaľ čo keď ide o pozitívne kroky, tak expresne prehodí na slovíčko Ja, napr. Ja nebudem hlasovať za pôžičku pre Ukrajinu, Moja vláda konsolidovala verejné financie), alebo, čo je horšie, nemá sa čím pochváliť. Moje predchádzajúce dva blogy mapujú jeho sľuby o istotách a stabilite, ktoré sme si už dnes mali užívať. No nestalo sa. Dnes chce tento človek opäť získať dôveru a novú moc, a to doslova za každú cenu. Mrhá našimi prostriedkami, zneužíva štátne úrady, klame, neštíti sa žiadnych podrazov a jeho honba po moci už prekročila všetky únosné hranice. Dnes sme sa dokonca dozvedeli, že sa znížil k vydieraniu svojich vlastných voličov hroziac, že skončí s politikou.

Bodaj by tento politik aspoň raz v živote dostál svojmu sľubu a po prípadnom nezvolení naozaj skončil s politikou. Bola by to tá najlepšia správa pre Slovensko, ktoré sa definitívne potrebuje zbaviť takýchto politikov, potom sa zhlboka nadýchnuť a začať odznova.

 

 

Kto je tu vlastne hyena?

24.11.2014

Dnes nám naša siedma veľmoc priniesla správy o tom, ako sa náš sociálny premiér rozhorčil nad tým, že si ľudia dovolili protestovať so sviečkami rovno pred domom 2. najvýznamnejšieho verejného viac »

Koniec, alebo druhý začiatok, epilóg

20.05.2014

V mojich predchádzajúcich dvoch blogoch s rovnakým názvom som mapovala kroky, ktoré prešlo Slovensko od Mečiara až po nášho terajšieho dvojnásobného premiéra, ktorý sa po vyhratých voľbách viac »

Keď je košeľa bližšia ako kabát

17.02.2014

Blížia sa nám prezidentské voľby, kedy bude slovenský volič zase raz stáť pred voľbou menšieho zla a nebude sa môcť riadiť hodnotovými ukazovateľmi, či kvalitnými ponukami daných uchádzačov. viac »

svätojánska noc, oheň, ruka

Vo Varšave sa pokúsil upáliť muž. Asi na protest proti vláde

19.10.2017 22:15

Starší muž sa pred Palácom kultúry a vedy polial bližšie neurčenou tekutinou a potom sa zapálil.

ministerstvo hospodarstva slovenskej republiky

Štát zaplatil ďalšie milióny právnikom

19.10.2017 19:25

Vo februári zaplatila štátna firma milióny eur za právne služby advokátskej spoločnosti Dvorecký & Partneri. Minister hospodárstva Peter Žiga už dal zmluvu preveriť.

G20-GERMANY/

Putin: Uzavretie hraníc Ruska s Ukrajinou môže viesť k masakru

19.10.2017 19:22

Kyjev trvá na tom, aby bola na ochranu rusko-ukrajinských hraníc kontrolovaných separatistami vyslaná mierová misia OSN.

Divadla Štúdio tanca

Extrémista Kotleba chce zrušiť divadlo

19.10.2017 19:00

Kultúrna obec hovorí o útoku na slobodnú umeleckú tvorbu, ktorý počas Kotlebovho volebného obdobia nie je jediný.

zaza

Nebojme sa pravdy. Aj tak nás raz zastihne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 157216x
Priemerná čítanosť článkov: 2214x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy