Založ si blog

Keď túžba po moci zatemní zdravý rozum

IMG_7924Prístup k moci by mal byť zakázaný tým, ktorí ju milujú.

Platón

Včera sme do schránky dostali list. Nebol to obyčajný list. Obálka bola krásne ofrankovaná farebným slovenským štátnym znakom s červeným odkazom: PRIPRAVENÝ PRE ĽUDÍ, kandidát na prezidenta Róbert Fico (vlastnoručne podpísaný). List je na kvalitnom kriedovom papieri so známym obrazom z bilbordov, ktoré počas volebnej kampane prešli v BA tromi variantmi a tá posledná hovorí, že je pripravený pre ľudí, ide o skúsenosti a voľte s rozvahou. Keď pominieme čo tento „špás“ stál daňových poplatníkov, zarazila ma hlavne jedna vec.

Obsah listu totižto s výzvou na obálke nemá absolútne nič spoločného. Kandidát Róbert Fico sa v skratke vyjadruje k svojim skúsenostiam ako štátnika a politického lídra rešpektovaného doma aj v zahraničí. Vyzdvihuje svoje komunikačné schopnosti na rokovaniach v Bruseli, ale aj na zasadaniach Rady solidarity a rozvoja, alebo naposledy v dosahovaní politickej zhody na ústavnom zákone o definícii manželstva a na zmenách v justícii. Posledný odstavec hovorí o tom ako má prezident ľudí spájať, pomáhať nájsť dohodu a viac než akúkoľvek ideológiu musí mať na zreteli celospoločenské záujmy.

Išla som si oči vyočiť, ale o tom, ako je tento kandidát pripravený reálne pomáhať ľuďom som tam nenašla ani zmienku. A je to veru čudné, že človek, ktorý zastáva už šiesty rok najvyššiu výkonnú pozíciu v našej krajine sa nepochváli výsledkami, ktoré doteraz dosiahol pre ľudí. Buď je to jeho skromnosťou (ale o tom silne pochybujem, keďže pokiaľ sa týka negatív, tak tam sa zásadne vyjadruje v množnom čísle, napr. My neútočíme, My nerobíme nenávistnú kampaň, zatiaľ čo keď ide o pozitívne kroky, tak expresne prehodí na slovíčko Ja, napr. Ja nebudem hlasovať za pôžičku pre Ukrajinu, Moja vláda konsolidovala verejné financie), alebo, čo je horšie, nemá sa čím pochváliť. Moje predchádzajúce dva blogy mapujú jeho sľuby o istotách a stabilite, ktoré sme si už dnes mali užívať. No nestalo sa. Dnes chce tento človek opäť získať dôveru a novú moc, a to doslova za každú cenu. Mrhá našimi prostriedkami, zneužíva štátne úrady, klame, neštíti sa žiadnych podrazov a jeho honba po moci už prekročila všetky únosné hranice. Dnes sme sa dokonca dozvedeli, že sa znížil k vydieraniu svojich vlastných voličov hroziac, že skončí s politikou.

Bodaj by tento politik aspoň raz v živote dostál svojmu sľubu a po prípadnom nezvolení naozaj skončil s politikou. Bola by to tá najlepšia správa pre Slovensko, ktoré sa definitívne potrebuje zbaviť takýchto politikov, potom sa zhlboka nadýchnuť a začať odznova.

 

 

Kto je tu vlastne hyena?

24.11.2014

Dnes nám naša siedma veľmoc priniesla správy o tom, ako sa náš sociálny premiér rozhorčil nad tým, že si ľudia dovolili protestovať so sviečkami rovno pred domom 2. najvýznamnejšieho verejného viac »

Koniec, alebo druhý začiatok, epilóg

20.05.2014

V mojich predchádzajúcich dvoch blogoch s rovnakým názvom som mapovala kroky, ktoré prešlo Slovensko od Mečiara až po nášho terajšieho dvojnásobného premiéra, ktorý sa po vyhratých voľbách viac »

Keď je košeľa bližšia ako kabát

17.02.2014

Blížia sa nám prezidentské voľby, kedy bude slovenský volič zase raz stáť pred voľbou menšieho zla a nebude sa môcť riadiť hodnotovými ukazovateľmi, či kvalitnými ponukami daných uchádzačov. viac »

Veľká Británia, Londýn, Big Ben, parlament, Westminsterský most

Britský parlament sa stal terčom kybernetického útoku

24.06.2017 19:07

Britský parlament sa stal terčom kybernetického útoku. Niekto sa pokúsil vniknúť do osobných účtov, informoval BBC zdroj z Dolnej snemovne.

počasie, horúčava, leto, teplomer

V Texase sa deti udusili v aute, matka ich tam nechala za trest

24.06.2017 19:00

Žena z amerického Texasu, ktorej dve malé deti sa udusili v aute počas horúčav na konci mája, ich vo vozidle nenechala nedopatrením, ale naschvál.

volkswagen,  protest, štrajk,

Smolinský: Rokovania odborov s Volkswagenom smerujú k dohode

24.06.2017 15:28, aktualizované: 16:40

Sobotňajšie rokovanie Moderných odborov Volkswagen s vedením firmy neskončili úspechom. Ako uviedol šéf odborov Zoroslav Smolinský, budú pokračovať a "smerujú k dohode".

fico

Slovensko chce liekovú agentúru, podľa Fica tak pribudne asi tisíc pracovných miest

24.06.2017 14:04

Premiestnenie Európskej liekovej agentúry z Veľkej Británie na Slovensko by znamenalo vznik nových pracovných miest. Uviedol to premiér Robert Fico.

zaza

Nebojme sa pravdy. Aj tak nás raz zastihne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 151848x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy